• Please list the address you want your order delivered to. If you'd like delivered to your work, be sure to list that address.
    We will send you an email with your total and confirm your date and time for pickup. The pick up at the market is for those customers that do not feel comfortable shopping, but want an easy pick up option. Please come between 8-9am, as after that the market is busier.
  • Leave any comments here about when you would like to pick up your order. We will do everything we can to accommodate this. Also, leave any comments about your produce you'd like us to know about.
  • Produce

    Produce can be ordered by the quantities of items you want. If it is sold by the pound, we will weigh the items and then let you know your total when we get everything added up. The price is listed per pound or each. Payment can be made upon pick up or delivery. We will let you know if anything is not available prior to pick up. Gift Certificates can be ordered here, and we will call you for payment and mailing information. Please note the amount you want on the card in the comments section.
  • Price: $0.00 Quantity:
  • Price: $3.00 Quantity:
  • Price: $2.00 Quantity:
  • Price: $3.00 Quantity:
  • Price: $2.00 Quantity:
    A smaller variety, perfect for 1-2 people.
  • Price: $2.50 Quantity:
    An oblong winter squash with the texture of Acorn Squash, but sweeter. Average size 2-2.5 lbs each.
  • Price: $2.50 Quantity:
    Average 2-2.5 lbs each
  • Price: $4.00 Quantity:
    Average size 3.25-4 lbs each.
  • Price: $3.00 Quantity:
    Average size 3-4 lbs each.
  • Price: $2.00 Quantity:
    This is sold by the pound, but please order the number of zucchini you'd like. We'll weigh them and email you the dollar amount after we calculate your entire order.
  • Price: $2.00 Quantity:
    This is sold by the pound, but please order the number of zucchini you'd like. We'll weigh them and email you the dollar amount after we calculate your entire order.
  • Price: $1.00 Quantity:
    These are some "hidden"gems! These would be perfect for shredding!
  • Price: $1.00 Quantity:
    These are some "hidden"gems! These would be perfect for shredding!
  • Price: $2.00 Quantity:
    We are down the only a few left, and most are on the small side! These are sold by the pound, but please order the number of onions you would like. We'll weigh them and email you the dollar amount after we calculate your entire order.
  • Price: $2.00 Quantity:
    These are sold by the pound, but please order the number of onions you would like. We'll weigh them and email you the dollar amount after we calculate your entire order.
  • Price: $2.00 Quantity:
    Storage onions are a stronger onion flavor and can keep up to 6 months. These are sold by the pound, but please order the number of onions you would like. We'll weigh them and email you the dollar amount after we calculate your entire order.
  • Price: $4.00 Quantity:
    Please order the Number of 2 lb baskets of potatoes you'd like. Example: If you'd like 4 lbs, enter 2 in the qty.
  • Price: $4.00 Quantity:
    Please order the Number of 2 lb baskets of potatoes you'd like. Example: If you'd like 4 lbs, enter 2 in the qty.
  • Price: $2.00 Quantity:
    These are sold by the pound, but order the number of potatoes you'd like. We'll select average size for baking, unless you indicate in the comments you want larger or smaller sweet potatoes. We'll weigh them and send you a total when we have your entire order ready.
  • Price: $20.00 Quantity:
    Mix and Match, make notes in the comments how many lbs you'd like of each kind of potato and onion to a total of 20 lbs.
  • Price: $3.50 Quantity:
  • Price: $3.50 Quantity:
  • Price: $3.50 Quantity:
  • Price: $3.50 Quantity:
    These are sold by the pound, but please order the number of tomatoes you'd like. We'll select medium sized tomatoes, unless otherwise specified in the comments. We will weigh your tomatoes and send you a total when we have gathered your entire order.
  • Price: $3.50 Quantity:
    These are sold by the pound, but please order the number of tomatoes you'd like. We'll select medium sized tomatoes, unless otherwise specified in the comments. We will weigh your tomatoes and send you a total when we have gathered your entire order.
  • Price: $0.50 Quantity:
  • Price: $0.50 Quantity:
  • Price: $1.00 Quantity:
  • Price: $2.00 Quantity:
  • Price: $2.00 Quantity:
  • Price: $2.00 Quantity:
  • Price: $0.25 Quantity:
  • Price: $2.00 Quantity:
    Bulk pricing for Jalapenos- $2/ pound when you buy 5 or more pounds
  • Price: $3.50 Quantity:
    These are the snack sweet peppers, and they'll be a mix of yellow, red and orange in the pint basket.
  • Price: $3.00 Quantity:
    These are the snack sweet peppers, and they'll be a mix of yellow, red and orange in the pint basket. Only$3 each when you order 2 or more.
  • Price: $2.00 Quantity:
    These vary in size, but most are around 5-6" long and about a quarter size in diameter. Order the number you'd like and we'll weigh them and get your your total when we gather your order.
  • Price: $2.00 Quantity:
    This is the traditional Eggplant size and shape. These vary in size, but most are around 1-1.5 lbs each. Order the number you'd like and we'll weigh them and get your your total when we gather your order.
  • Price: $2.00 Quantity:
  • Price: $2.00 Quantity:
  • Price: $2.00 Quantity:
  • Honey

    Beyer's Bees Honey is from just around the corner from RGF! Some of their bees visit our farm daily!
  • Price: $2.00 Quantity:
  • Price: $5.00 Quantity:
  • Price: $8.00 Quantity:
  • Price: $15.00 Quantity:
  • Price: $32.00 Quantity:
  • Price: $8.00 Quantity:
    This honey has been put there by the bees exactly as you see it. Untouched by human hands.
  • Price: $10.00 Quantity:
    This is a mixture of comb honey and liquid honey.
  • Farm Fresh Brown Eggs

  • Price: $2.00 Quantity:
    Our young hens have started to lay eggs!!